Fiji Airways převzaly první Boeing 737 MAX 8

Národní dopravce souostroví Fidži převzal 30. listopadu první z pěti Boeingů 737 MAX 8, které má u amerického výrobce objednáno. Nová letadla jsou pro aerolinku důležitá obzvlášť kvůli modernizaci flotily úzkotrupých letadel. Fiji Airways budou první aerolinkou v Tichém oceáně provozující Boeing 737 MAX. Nový letoun nese jméno “Island of Kadavu” neboli “ostrov Kadavu.”

 

 

“Uvedení 737 MAX je začátek nové kapitoly Fiji Airways a těšíme se na využití výhod letadla, jako jsou vynikající výkon a ekonomika. Tyto nová letadla nám umožní nabídnout zákazníkům světové úrovně zážitek skrz Boeing Sky interiéru se zábavním systémem pro všechny cestující,” uvedl Andre Viljoen, jednatel firmy a výkonný ředitel Fiji Airways.

 

 

Nová letadla jsou osazeny úspornějšími motory CFM Internation LEAP-1B, Advanced technology winglets tzv. AT winglety a dalšími vylepšeními, které zvyšují výkon, a snižují provozní náklady.

 

 

Ve srovnání s předchozím modelem 737 má MAX o 1 111km delší dolet a o 14 procent lepší účinnost paliva. 737 MAX nabízí až 178 sedadel ve dvou třídách. Celkový dolet letadla je 6570km.

 

Fiji Airways provozují ze své základny na letišti Nadi lety do 31 destinací ve 13 zemích světa zahrnující Fidži, Nový Zéland, Austrálii, Samou, Tongu, Tuvalu, Kiribati, Vanuatu a Šalamounovy ostrovy, Spojené státy americké, Japonsko, Hong Kong a Singapur.

 

Foto: Boeing

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *