Eurowings končí s lety do Košic. Zavedení linky si cestující sami odhlasovali na Facebooku

Letecká společnost Eurowings končí s lety do Košic. Linka z Düsseldorfu do Košic, kterou si sami cestující vybrali pomocí hlasování na Facebooku, nemá úspěch. Po třech týdnech, co se linka spustila, již společnost oznámila, že s provozem linky na letní sezónu 2019 nepočítá.

 

Letenky z Košic do Düsseldorfu nebudou k dostání od března 2019.  Vyplývá tak z rezervačního systému Eurowings.

 

Dceřina společnost Lufthansy operovala linku s letounem Dash 8 Q400. Jedná se o turbovrtulový letoun, který tuto trasu zvládne za necelé tři hodiny. Možná právě proto je tak málo využitá. Dalším důvodem se také jeví i komfort cestujících, protože je hlučnější a zároveň mnohem pomalejší než třeba Airbus A319, který společnost také provozuje. Mnoho cestující také odrazuje i malá frekvence letů, jelikož spojení je operováno pouze 4x týdně.

 

Eurowings však na konci října otevřel i novou linku do Mnichova, kterou operuje Airbusem A320. Tento spoj létá pouze 2x týdně, což může být pro plánované využití nedostačující. Celkové myšlení aerolinky spočívá v tom, že letiště jako je Mnichov a Düsseldorf budou pro cestující z Košic přstupní, jelikož z Německa se pak s Eurowings dostanou až do dalších 30 destinací.

 

Foto: Eurowings

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *