Etihad Airways šetří, kde to jde. Zavede sedadla bez obrazovek či lehčí příbory

Etihad Airways zahájil modernizaci 23 letadel typu A320 a A321. Ty do srpna letošního roku vybaví novými sedadly, které již nebudou disponovat obrazovky se zábavním systémem, jak tomu bylo doteď. Místo obrazovek budou mít pouze držáky, na které si budou moct cestující položit svůj mobilní telefon či tablet a přehrávat si na něm filmy prostřednictvím aplikace Etihad Airways. Nová sedadla nebudou instalována do širokotrupých, které Etihad používá na delší trasy.

 

 

Společnost uvedla, že nové sedadla nabídnou cestujícím větší místo na nohy a také dobíjecí USB porty.

 

 

Tento krok ušetří Etihadu zhruba 18 tun ve váze letadel za rok. Váhu letadel dále sníží nově představené příbory, které jsou až o 85% lehčí, než stávající. Etihad cestujícím v ekonomické třídě nabídne i nové deky a polštáře. Na dlouhých letech bude nově dezert servírován odděleně, a nikoliv spolu s hlavním chodem, jak tomu bylo doteď.

 

 

Etihad Airways jsou už delší dobu ztrátové. Za minulý rok prodělal téměř 29 miliard korun. Již dříve se Etihadu povedlo posunout nebo úplně zrušit dodávky letadel, které měly objednané. V minulých letech investovaly do několika aerolinek avšak postupně jejich financování zastavily. Německý Air Berlin kvůli tomu zkrachoval v roce 2017, indické Jet Airways před pár týdny. Italskou Alitalii, do které Etihad taktéž investoval zatím drží nad vodou italská vláda.

 

Foto: Etihad Airways

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *