Emirates nepřevezme svůj první Boeing 777X v roce 2020

Emirates v příštím roce nepřevezme žádný z prvních osmi očekávaných letounů Boeingů 777X, v což až do dnešního dne věřila. Médiím to na dubajské konferenci sdělil šéf Emirates Tim Clark. Emirates měla být první leteckou společností, která by nový typ provozovala. Celkem má objednáno 150 letounů B777X. Clark očekává, že první 777X převezme až v dubnu 2021, nebo později.

 

 

Boeing v září přerušil zátěžové testy nového letadla poté, co se v médiích objevily informace o tom, že nákladové dveře nevydržely závěrečnou tlakovou zkoušku. Již delší dobu jsou známé problémy s motory GE9X, kvůli kterým Boeing zrušil na tento rok plánované testovací lety. Boeing předpokládá, že první testovací lety i zařazení do provozu 777X proběhne v roce 2020. Celkem devět leteckých společností má u Boeingu objednáno dohromady 344 letadel 777X.

 

 

Boeingy 777X se mohou stát páteří projektu Sunrise od australských Qantas. Ty se stále rozhodují, jestli pro ultradlouhé lety ze Sydney do New Yorku a Londýna budou používat letouny od Airbusu, nebo od Boeingu.

 

 

zdroj Reuters

Foto: Boeing

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *