Easyjet – Nový hráč na trase TXL-PRG

Praha po několikaměsíční pauze, díky krachu druhé největší letecké německé společnosti Air Berlin a po neúspěchu Eurowings, opět získá přímé spojení do hlavního města Německa, a to konkrétně Berlína. Letouny evropské nízkonákladové společnosti easyJet budou létat z hlavního berlínského letiště Tegel, které se nachází v severozápadní části města, přibližně 6 kilometrů od centra.

 

Letadlo easyJetu se poprvé vydá na cestu 24. dubna a dále pak pravidelně s frekvencí 3x týdně, konkrétně každé úterý, čtvrtek a sobotu. Z berlínského Tegelu vyletí v 6 hodin ráno a po hodině a pět minut dlouhém letu přistane v Praze a zpět se vydá v 7:45. Cena za zpáteční letenky zatím začíná přibližně na 1 500 korunách, ovšem není pochyb, že časem půjde cena dolů. Mimo leteckou variantu lze do Berlína volit cestu i po zemi, na které panuje velká konkurence, díky které se dají sehnat zpáteční jízdenky kolem 700 korun. Sám osobně jsem cestu párkrát absolvoval, ovšem musím říct, že si raději něco málo připlatím za hodinu letu než jet 5 hodin ve vlaku nebo autobusu.

 

 

Letecká společnost easyJet, založená roku 1995 se sídlem na londýnském letišti Luton, je s 245 letadly ve flotile a 76 miliony přepravenými cestujícími druhá největší nízkonákladová letecká společnost v Evropě.Provozuje 2 typy letadel, a to 132 Airbusů A319 pro 156 cestujících a řadí se tak na první místo provozovatelů A319. Mimo to provozuje také větší typ A320 ve dvou konfiguracích, a to buď pro 180 nebo 186 cestujících

 

Osobně jsem kvality easyJetu otestoval na letu z londýnského Gatwicku do Prahy, jehož průběh hodnotím 4/5 v kategorii nízkonákladových aerolinek.

 

Martin Bernict

Foto: Jakub Zeman

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *