Další aerolinka končí. Primera Air Nordic a Primera Air Scandinavia vyhlásily úpadek. Svou roli v tom má i bývalé letadlo Travel Service

Jako hlavní důvody aerolinka uvedla vysokou cenu, za opravu letadla, kterému byla objevena rozsáhlá koroze na trupu a také velká zpoždění na letech operovaných Airbus A321neo. Letadlo, které bylo téměř rok opravováno kvůli korozi trupu, registrace YL-PSD létalo kdysi 9 let pro leteckou společnost Travel Service s registrací OK-TVQ. Oprava letadla stála aerolinku 258 000 000 Kč. Airbusy A321neo zapříčinily zpoždění především kvůli jejich pozdním dodávkám aerolince, ta si musela půjčit za 568 000 000 Kč letadla od jiných společností, aby pokryla své lety.

 

Primera Air Scandinavia začala létat od roku 2003 nejprve jako charterová aerolinka, která nabízela svou kapacitu cestovním kancelářím. V roce 2014 byla založena dceřiná společnost Primera Air Nordic se sídlem v Lotyšsku. Obě dvě aerolinky provozovaly celkem 15 letadel. V roce 2017 po vzoru aerolinek jako WOW Air nebo LEVEL začaly rapidně expandovat na transatlantických letech mezi Evropou a USA.

 

Problémy začaly v červnu 2018, kdy musela kvůli pozdním dodávkám A321neo nejprve pozastavit všechny lety z Birminghamu a posléze oznámila úplné zrušení transatlantických letů z Birminghamu. Dneska byl na letišti v Londýně Stanstedu zabaven Airbus A321neo registrace OY-PUF kvůli nezaplaceným poplatkům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *