České aerolinie mají ve flotile první Boeing 737-800, jiný jim dnes pomůže na evropských letech

ČSA nadále trápí problémy s nedostatkem vlastních letadel na pokrytí svých letů. Naposled českému dopravci patřící do Smartwings Group pomáhal MD80 pronajatý z Bulharska. Předtím se u ČSA vystřídaly ještě další dva bulharské Airbusy A320. Na pátek 26. dubna našlo ČSA spásu v podobě devatenáct let starého Boeingu 737-800, který si pronajalo od španělské aerolinky Alba Star. Ta sídlí na letišti na Mallorce a její business tvoří i takovéto pronájmy letadel aerolinkám, kterým chybí vlastní stroje. Boeing se dnes předvede dle facebookové stránky Centaureax na linkách do Kodaně, Říma a večer opět do Kodaně.

České aerolinie začal trápit problém s nedostatkem letadel v půlce března, kdy byly mateřské Smartwings nuceny odstavit z provozu všech sedm Boeingů 737 MAX. Mnohé z nich do té doby často létaly na linkách ČSA.

Na začátku tohoto týdne přibyl do flotily ČSA první Boeing 737-800. Jedná se o letoun registrace OK-TST, který už delší dobu létal v barvách ČSA, avšak jeho provozovatelem byl až do minulého týdne Smartwings.

Flotilu naopak v brzké době opustí ATR 42 registrace OK-KFN, za svého času ve flotile ČSA pojmenované Lizina na počest jednoho ze zesnulých kapitánů ČSA. Letoun ve středu opustil brány ostravské lakovny, ve které byl přelakován do barev nového provozovatele, kterým bude Air Corsica. Osudy zbylých dvou ATR 42 po Českých aeroliniích už nejsou tak světlé, jedno je odstavené na Maltě, druhé v Praze.

ČSA včera stáhly z pronájmu u Eurowings na krátko jeden z Airbusů A319, konkrétně letoun registrace OK-NEO, který obsloužil večerní linku do Varšavy.

Foto: Radim Koblížka

1 komentář: „České aerolinie mají ve flotile první Boeing 737-800, jiný jim dnes pomůže na evropských letech

  • 28. 4. 2019 (14:12)
    Permalink

    V posledním odstavci je možná ten pes zakopán – proč létají linky ČSA Boeingy Travel Service, nebo hůř, 20 let staré ze Španělska, či snad bulharské MD82, a vlastní flotila i s posádkami létá pro německý lowcost? Před akvizicí ČSA Travel Servicem to byla slušná (a v posledních letech i výdělečná) firma. Nyní volím pro svoje cesty zahraniční konkurenci..

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *