CATC slavnostně otevřelo simulátory na A320 neo a B737 MAX

Společnost Czech Aviation Training Centre (CATC), za přítomnosti ministra dopravy České republiky a představitelů Úřadu pro civilní letectví České republiky, Řízení letového provozu (majitel společnosti CATC), Smartwings Group a dalších osobností z oblasti letectví, slavnostně uvedla do provozu dva nové plně pohyblivé letové simulátory nejvyšší kategorie pro výcvik pilotů letadel řady Airbus A320 nejnovější generace neo a letadel Boeing 737 poslední generace MAX. Oba simulátory jsou postaveny na nejmodernějších technologiích kanadského výrobce CAE, který je celosvětovou jedničkou v počtu vyráběných zařízení této kategorie. Na těchto simulátorech je možné provádět výcvik pilotů podle všech současných i očekávaných budoucích předpisů. Nové simulátory vytvářejí předpoklad dalšího zlepšování úrovně bezpečnosti v civilním letectví jak pro stávající, tak nové zákazníky CATC z Evropy, Ruska, jihovýchodní Asie i dalších oblastí.

Ministr dopravy České republiky p. JUDr. Vladimír Kremlík při této příležitosti uvedl: „V oblasti vzdělávání leteckého personálu, ve kterém má naše země dlouhou a respektovanou tradici, je nezbytné pečlivě sledovat požadavky a plány leteckých dopravců na budoucí složení jejich letadlových flotil a ve správnou chvíli je promítnout do vlastních investičních a rozvojových aktivit při pořizování moderních simulátorových technologii. Dnešní slavnostní inaugurace dvou nových plně pohyblivých letových simulátorů nejvyšší kategorie pro výcvik pilotů řady Airbus A320 nejnovějšího typu neo a letadel Boeing 737 poslední generace MAX jsou  nejlepším důkazem, ze Czech Aviation Training Centre je ve své činnosti více než úspěšné.“

Czech Aviation Training Centre je středně velké, nezávislé výcvikové středisko, umístěné na mezinárodním letišti Václava Havla v Praze, v jednom z nejpopulárnějších historických měst na světě. Jako bývalá část Českých aerolinií má dlouholetou tradici při výcviku pilotů leteckých společností a dalších pracovníků, která se datuje k samému počátku letectví.

 

Foto: CATC

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *