Část letiště ve Frankfurtu bylo evakuováno. Duvodem bylo pochybení bezpečnostního pracovníka letiště

Část letiště ve Frankfurutu byla evakuována v úterý 7. srpna. Federální policie informovala o pochybení bezpečnostního pracovníka letiště.

 

,,Příčinou evakuace terminálu byla chyba bezpečnostního pracovníka letiště. Navzdory pozitivnímu testu na výbušniny mohla francouzská čtyřčlená rodina opustit bezpečnostní zónu,”uvedla policie na svém Twitteru.

 

Rodina byla později zadržena v terminálu a znovu zkontrolována a bylo ji umožněno pokračovat v cestě. Policie neposkytla informace o tom co spustilo pozitivní výsledek testu na výbušniny.

 

Alarm způsobil uzavření gatu A až Z na terminálu 1 na letišti ve Frankfurtu, významným uzlem dopravní cesty a domovskou bázi letecké společnosti Lufthansa.

 

Ve 12 hodin policie na svém Twitteru uvedla, že postižené oblasti byly znovu otevřeny a umožnili cestujícím a zaměstnancům letiště opětovný návrat.

 

Podle letištního operátora Fraport bylo v úterý na letišti naplánováno až 1500 letů. Kolik letů bylo kvůli evakuaci zrušeno nebo opožděno letiště neuvedlo.

 

Lufthansa oznámila, že pracuje na novém letovém plánu a více informací poskytne později odpoledne.

 

Policejní akce přišla přesně týden a půl po bezpečnostním strachu na letišti v Mnichově, který zahrnoval osobu, která prošla automatizovanou bezpečnostní kontrolním stanovištěm na letišti v Mnichově, které je druhé největší v Německu hned po Frankfurtu. To vyvolalo alarm, který zapříčinil zrušení 300 letů a postihl více než 30000 cestujících.

 

Zdroj: Agentura Reuters

Foto: Reuters 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *