Aerolinka British Midland Regional zbankrotovala. Brno přišlo o spojení do Mnichova

V posledním půlroce stále nekončící trend bankrotování potkal další aerolinku. British Midland Regional zbankrotovaly v sobotu ve večerních hodinách poté, co se jim nepodařilo najít nové finance. Firma jako hlavní viníky uvádí Brexit a rostoucí ceny paliva.

 

Sobotní odpolední let mezi Bristolem a Mnichovem byl zrušen. Dále letadla Flybmi se sídlem v Bruselu se během pátečního večera a sobotního rána vrátila do Bristolu. Pět letadel bázovaná v Mnichově a Karlstadu se nacházejí v Britském Norwichi – letišti, kde jsou odstavována vyřazená letadla.

 

Posádky BMI Regional, které byly o víkendu ve službě, se vrátili zpátky do Velké Británie a lety byly nahrazeny náhradními dopravci.

 

Dopravce provozoval flotilu čtyř letounů Embraer ERJ-135 a 15 ERJ-145. Společnost BMI Regional sídlí na letišti East Midlands ve Velké Británii, dále má také provozní základny po celé Británii a kontinentální Evropě, včetně Bruselu a Mnichova. Taktéž provozovala dotovanou linku z brněnského letiště do Mnichova. Jestli Jihomoravský kraj najde náhradu se zatím neví.

 

Foto: FlyBMI

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *