Boeing nemá v úmyslu vydávat žádné nové pokyny k provozu Boeingu 737 MAX 8, dokud nebude mít více informací od vyšetřovatelů

Letecké společnosti čekaly na vyjádření výrobce, aby jim doporučil, jestli letouny Boeing 737 MAX 8 mají uzemnit. Boeing se však vyjádřil, že nehodlá vydávat nová doporučení pro provoz letounů typu 737 MAX.

 

 

,,Kontaktovali jsme naše zákazníky a všechny členy koncernu, aby neměli obavy. Diskutovali jsme s nimi o našich rozhodnutích a operacích. Bezpečnost je samozřejmě naší prioritou číslo jedna a podnikáme všechna opatření proto, abychom plně porozuměli všem aspektům této nehody. Také se snažíme úzce spolupracovat s vyšetřovacím týmem a všemi zúčastněnými regulačními orgány. Šetření nehody je v raných fázích, ale na základě dostupných informací nemáme žádné nové pokyny pro provozovatele,” uvedl Charlie Miller, viceprezident pro komunikace společnosti Boeing serveru CNN.

 

 

Provozovatelé MAXů však stále monitorují situaci a další z nich zvažují odstávku strojů do doby, než se situace objasní. Je to pro ně těžké rozhodnutí, protože v současnosti tvoří tento typ letadla velkou většinu flotil některých z nich.

 

 

Čína nařídila až do odvolání odstavit všechny letouny Boeing 737 MAX 8. To je pro Boeing jeden ze zásadní problémů, protože 737 MAX patří aktuálně k nejvíce vyráběným a prodávaným letadlům společnosti. Další hrozba pro výrobce je čínský trh, který je pro Boeing velký. Pro Boeing by byla velká ztráta, kdyby Čína vypověděla již podepsané smlouvy na dodávky nových letadel.

 

 

Boeing 737 je nejprodávanějším modelem společnosti Boeing, jehož vývojem se firma zabývá již několik desítek let.

 

 

Americké letecké společností se odstavení svých MAXů vyhýbají. Kdyby však byly nuceny své MAXy odstavit, tak by pro ně nebyl problém je nahradit Boeingy 737 starších generací. Ku příkladu flotilu Southwest Airlines, které jsou největší světový provozovatel Boeingů 737, tvoří MAX jen 4%.

 

Foto: Boeing

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *