Boeing 767 American Airlines dnes poprvé přistál v Praze na nové lince z Filadelfie

Praha získala čtvrté sezónní spojení se Severní Amerikou. Ke stávajícím letům Delta Airlines do New Yorku, Air Canada Rouge do Montrealu a Air Transat do Toronta se dneska přidala linka American Airlines do Filadelfie. Inaugurační let byl proveden Boeingem 767-323ER registrace N388AA pro 209 cestujících. Letadlo je 23 let staré. Číslo nové linky je AA52 a zpátky AA53.

 

„Jsem velmi rád, že dnes můžeme na Letišti Václava Havla Praha poprvé přivítat American Airlines při slavnostním zahájení pravidelné linky mezi Prahou a Filadelfií. Tímto krokem jsme opět blíže k naplňování naší strategie, ve které je rozšiřování nabídky letů do Severní Ameriky jednou z našich priorit v oblasti rozvoje leteckých spojení. O cesty do Spojených států je dlouhodobě velký zájem a významný dopravní uzel jako je Filadelfie nabídne našim cestujícím nejen rychlé spojení do tohoto zajímavého historického města, ale i komfortní přestup na navazující lety po USA či Kanadě. Již dnes nabídne letový řád American Airlines našim cestujícím okolo 65 navazujících spojení s rychlým přestupem do 5 hodin od příletu,” uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha, a dodal: „Budeme se snažit o to, aby se American Airlines v Praze dařilo a aby byla linka do budoucna prodloužena ze sezónního spojení alespoň o další měsíce do konce kalendářního roku.”

 

„Praha je další úžasný uzel mezinárodní sítě American Airlines a jsme moc rádi, že můžeme českým pasažérům poskytnout více možností a více spojení pro transatlantické cestování,” uvedl Richard Muise, ředitel provozu pro Evropu a Kanadu. „A pokud je Filadelfie konečná destinace, budou mít Češi možnost objevovat historii, kulturu, ale i nákupy, které „město bratrské lásky” nabízí.”

 

Zajímavost je, že AA52 bylo až do včerejška číslo letu z Los Angeles do Washingtonu a AA53 z Chicaga do Tampy. Průlet letadla v Praze je dlouhý 2 hodiny a 10 minut. Boeing odstartuje z Filadelfie vždy v 18:25 místního času a v Praze přistane v 9:20 ráno. Zpátky do Filadelfie se vydá v 11:30 a ve Spojených státech přistane v 15:15 odpoledne místního času.

 

„Tento přímý let je dalším příkladem výborné spolupráce v rámci projektu „TouchPoint”. Určitě jej ocení nejen američtí turisté mířící k nám, ale také odborníci a novináři z celého světa. CzechTourism totiž letos v České republice spoluorganizuje dvě mezinárodní významné konference určené pro novináře, spisovatele, PR odborníky a influencery – SATW a TBEX,” sdělila Monika Palatková, ředitelka CzechTourism.

 

Předpokládaná délka letu z Filadelfie do Prahy je 8 hodin 55 minut, avšak díky silnému proudění větru do zad zvládla 767 dnes let za 7 hodin a 35 minut. Zpáteční letenky prodává American Airlines za 60 000Kč, ale pokud si letenky koupíte přes jinou aerolinku, tak Vás zpáteční letenka může vyjít i na 30 000Kč. V obou případech poletíte přímým letem American Airlines na palubě Boeingu 767. Linka bude létat denně.

 

Foto: Letiště Praha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *