BA City Flyer plánuje omlazení flotily. Rozhoduje se mezi A220 a E-2

Letecká skupina IAG, do které patří například British Airways či Vueling, plánuje kompletně omladit flotilu britské regionální aerolinky BA City Flyer. Ba City Flyer jsou dceřinkou regionální British Airways provozující lety především z londýnského letiště City. Z něj létají i do Prahy.

IAG zatím není rozhodnutá, který typ letounu pro BA CityFlyer vybere. Britská aerolinka má aktuálně ve flotile 23 letadel typu ERJ170 a ERJ190, která se však stávají neekonomická. BA CityFlyer využívají především obchodní cestující nebo ti, kteří se chtějí při cestě na dovolenou vyhnout velkému letišti Heathrow, ze kterého provozuje velkou škálu letů mateřská společnost British Airways.

Aktuálně je těžké určit, který typ letounů IAG vybere. Na jedné straně tu máme A220, jakožto velice úspěšný letoun, který se zatím ukazuje v nejlepším světle (velký počet objednávek a ještě lepší ekonomika provozu, než bylo očekáváno). S A220 jsou spokojené aerolinky jako Swiss, Air Baltic či Delta Airlines. Na straně druhé tu je Embraer E-2, ze kterého se nejspíš již brzy stane Boeing Brasil E-2. V Evropě ho ve své flotile má zatím jen norská aerolinka Windroe. Zdá se, že je E-2 aktuálně tím poraženým nebo ještě nebyla příležitost zjistit, co všechno v sobě skrývá? Jedno eso v rukávu však E-2 v souboji o dodávce nových letadel IAG má. Je jím trénink posádek. Nesmíme zapomenout, že současná flotila BA CityFlyer je tvořena jen Embraery, takže by výcvik posádek ze staré na novou generaci vyšel levněji, než přeškolení, na jiný typ letounu, jakým je A220. Dle slov šefa IAG Willieho Walshe bude o nákupu rozhodnuto v následujících měsících.

Foto: BA CityFlyer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *