Honu, první super jumbo pro All Nippon Airways bylo představeno dnes v Hamburku

První A380 pro japonské All Nippon Airways představil Airbus před svou lakovnou v německém Hamburku. Letoun je jedinečný především svým zbarvením, nese na sobě jeden ze symbolů Havajských ostrovů karetu obrovskou. All Nippon Airways má objednáno tři Airbusy A380, rovněž je první japonskou aerolinkou, která bude super jumbo provozovat. První letoun nesoucí registraci JA381A bude japonskému dopravci dodán příští rok na jaře. Nasazen bude hlavně na trasu z Tokia na Havaj, konkrétně na letiště Honolulu.

Příď letounu pojmenovaného “Honu”

 

Další dvě A380, které budou ANA dodány, ponesou na svém trupu taktéž karetu obrovskou. Zatímco první stroj ji má modrou, na druhém bude zelená a na třetím oranžová. Nalakování Airbusu trvalo 21 dní a použito bylo 16 odstínů barev. Letadlu se nyní dodělá zbytek interiéru a poté ještě podstoupí zbylé pozemní zkoušky a letové zkoušky v Hamburku. Poprvé ovšem vzlétl v září, ještě před nalakováním.

 

Celkový počet dodaných A380 stoupl do listopadu 2018 na číslo 232. Super jumbo aktuálně provozuje 14 leteckých společností po celém světě.

 

Foto: Airbus

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *