Aerolinky z pobaltských států si pořizují Airbusy po zkrachovalých Small Planet Airlines. Uplatní je ve Velké Británii

Dva velcí hráči mezi evropskými aerolinkami, které se specializují na letní pronájmy letounů leteckým společnostem, kterým nestačí vlastní kapacita, si pořídily letouny pro až 220 cestujících od leasingových společností, kterým je na podzim vrátily zkrachovalé aerolinky Small Planet Airlines.

 

Litevské Avion Express převzaly jeden letoun Airbus A321 na začátku dubna. Stroj registrace LY-NVU je přes 18 let starý a dříve létal u polské pobočky Small Planet Airlines Poland, ke které se dostal po krachu anglických Monarch Airlines. Více než půl roku strávil odstavený na ostravském letišti Leoše Janáčka. Nyní je na léto pronajatý britským Thomas Cook Airlines.

 

Lotyšské Smartlynx, které své Airbusy dříve pronajímaly i českým Smartwings, budou mít ve své flotile dokonce čtyři Airbusy A321 po Small Planet Airlines. Letouny registrací YL-LCX, LCZ, LDA a LDB jsou lotyšské aerolince dodávány od konce března letošního roku. První dva zmíněné již dostaly zbarvení Thomas Cook Airlines, u kterých budou v letošní sezóně létat.

 

Thomas Cook Airlines jsou pravidelným sezonním zákazníkem Smartlynx i Avion Express. Každoročně si od nich pronajímají formou wet-lease mnoho letadel. Britský dopravce se také chystá převzít dva letouny A321 po zkrachovalé aerolince Germania.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *