Aerolinky Norwegian zrušily objednávku pěti Airbusů A320neo

Nízkonákladová aerolinka Norwegian snížila počet objednaných letounů Airbus A320neo o pět kusů, nově tak má objednáno pouze 28 místo původních 33 letadel. Objednávka na letouny A321neo zůstává neměnná, stále jde o 30 nových letadel.

Norwegian již delší dobu trápí finanční problémy způsobené mimo jiné i komplikacemi s letouny ve flotile. Část Boeingů 787 Dream)liner je odstavená a čeká na nové motory, jelikož současné od Rollce Roys jsou vadné. Na linkách, kde bylo původně plánováno nasazení Dreamlinerů, teď létají starší širokotrupé letouny, které si Norwegian pronajal od aerolinek, jež se na pronájem vlastních letounů zaměřují. Jako příklad můžeme uvést Wamos Airlines, či HiFly. Dalším problémem pro společnost je více než desítka letounů Boeing 737 MAX, které jsou odstavené, dokud jejich výrobce nedokončí balíček změn, který zamezí opakování nehod, které se staly letos v Etiopii a loni v Indonésii. Balíček poté projde schválením příslušnýmy orgány v jednotlivých státech.

 

Norská společnost již začala se snižováním počtu letadel ve flotile. Leasingovým společnostem vrátila několik strojů Boeing 737-800 a v tomto trendu bude i nadále pokračovat. Dá se očekávat, že objednávka u Airbusu ještě dozná změn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *