Vyzkoušeli jsme Business třídu Sichuan Airlines na inauguračním letu Praha-Curych

Všechno to začalo jednoho brzkého sobotního rána, kdy jsme se vydali na pražské letiště Václava Havla abychom se zúčastnili prvního letu asijského Sichuan Airlines z Prahy do švýcarského Curychu.

Hned po příjezdu na letiště jsme zamířili k check-in přepážce, kde ovšem nastal malý problém s odbavovacím systémem, který odmítal spolupracovat. S lehkým zpožděním na odbavení jsme vydali ke zbrusu novému security pointu o kterém si můžete přečíst více na našem webu. Po příchhodu ke gatu nám byla změněna letenka a ze strany Sichuan airlines nabídnut upgrade do business třídy.

Při vstupu na palubu nás uvítal usměvavý personál spolu s kapitánem letadla a byli jsme zavedeni k našim sedadlům. Hned po usazení nám byl nabídnut welcome drink a lehký snack. Každé sedadlo v businessu obsahovalo IFE (palubní zábavní systém), zásuvku, USB a ethernet port, osobní lampičku a také polštář s dekou a bačkorami. Sedadlo se dalo libovolně polohovat a také přeměnit třeba na vodorovnou postel. Palubní IFE obsahovalo mimo jiné spousty filmů, audia a také letovou mapu s údaji o výšce, rychlosti a tak dále.

Krátce po vzletu jsme obdrželi hlavní letový chod a tím bylo linecké cukroví a směs oříšků společně s libovolným nápojem (v mém případě tedy s bílým vínem a jablečným džusem) prostřeno na ubrusem pokrytý stolek. Netrvalo dlouho a zahájili jsme klesání do letiště Curych-Kloten.

Po trochu drsném přistání na dráhu 14 nás čekalo uvítání v podobě vodní slavobrány a všudepřítomných fotografů a novinářů. Pozastavením na stojánce B43 naše cesta ještě nekončila, jelikož hned u gatu se odehrávala oslava prvního příletu v podobě dortu ve tvaru pandy a výborného bufetu. Také zde  ředitel letiště a ředitel Sichuan airlines slavnostně přestřihl zahajovací pásku, která oficiálně potvrdila zahájení pravidelného provozu mezi čínským Chengdu a Curychem vedený přes Prahu.

Po hodinu a půl dlouhé pauze jsme opět nasedli do airbusu A330 verze 300, tentokrát na sedadla v Economy class a vyrazili zpět do Prahy. Porovnání mezi Economy a Business třídou asi moc nemá smysl, jelikož je to vskutku ohromný rozdíl v komfortu. Místa na nohy bylo na mojí výšku tak akorát, lehký snack a drink jsme také obdrželi, ovšem ne takové kvality a elegance jako v Business třídě.

Pokud zvažujete cestu do Curychu komfortně a za hodně slušné peníze, tak vám vřele doporučuji právě společnost Sichuan Airlines, která mě  mile překvapila svým palubním servisem a velice příjemnou posádkou. Jediné co mohu jako cestující vytknout je organizace zábavního systému IFE, které se při každém hlášení posádky vypnulo a mimo letu v letové hladině nefungovalo vůbec.

Hodnocení našeho štábu:

Business Economy
Jídlo 8/10 7/10
Vybavení 9/10 7/10
Komfort 9/10 9/10

Ještě jednou jménem celé naší redakce děkuji společnosti Sichuan Airlines za velmi příjemné zpestření na tomto prvním letu do švýcarského Curychu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *