SunExpress bude létat z Prahy do Izmiru

Letecká společnost SunExpress, kterou společně provozují Lufthansa a Turkish Airlines, oznámila spuštění nového spojení mezi Prahou a turecké třetí největší metropole Izmiru. Linka bude létat od příští letní sezóny jednou týdně. Dopravce bude na nové trase létat od 30. května 2020 každou sobotu letadly typu Boeing 737-800 v konfiguraci pro 189 cestujících. SunExpress již od loňského června provozuje linku z Prahy do Antalye, do které v reakci na vyšší poptávku cestujících navýší příští rok frekvenci na tři lety týdně.

 

 

„Jsme velmi rádi, že se v příští letní sezóně navýší počet pravidelných přímých letů z Prahy do typicky dovolenkových destinací. Turecko je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších zemí, do které obyvatelé České republiky míří na svou letní dovolenou,uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

 

 

„Poté, co jsme loni v létě zahájili díky lince do Antalye své působení v Praze, jsme velmi rádi, že nyní navyšujeme frekvenci letů na této lince na tři týdně, ale také přidáváme spojení do druhé největší báze společnosti SunExpress, města Izmir. Lety do této prázdninové destinace na tureckém pobřeží Egejského moře budeme provozovat každou sobotu. Do Antalye pak budeme létat v úterý, pátek a v neděli. Díky tomu budou mít čeští turisté na palubě našich letadel další možnosti, jak cestovat za odpočinkem,“ řekl Wilken Bellmann, vedoucí plánování leteckých spojení ve společnosti SunExpress

 

Letový řád linky (od 30. května do 26. září 2020):

 

Izmir – Praha*

Praha – Izmir*

Sobota

8:1510:05

10:5514:30

* Uvedené časy jsou místní.

 

 

Foto: Letiště Praha

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *