Smartwings pokračuje ve škrtání letů, Ostrava přišla o linku do Almerie

Ostravské letiště přišlo po sedmi letech o poslední linku na španělskou pevninu. Linka do Almerie létala každé léto od roku 2013 mezi červnem a září každých 11 či 12 dní. Jednalo se o charterovou linku určenou výhradně pro klienty cestovních kanceláří. Dle stránek ostravského letiště linku využívaly cestovní kanceláře Čedok a Emma. Čedok nemá Almerii v nabídce na léto 2019 vůbec, CK Emma taktéž. Smartwings na linku v prvních letech existence nasazoval Boeingy 737-700 pro 148 cestujících. Od loňského roku létaly na lince výhradně Boeingy 737 MAX 8 pro 189 cestujících, které jsou nyní odstavené.

 

 

Pro ostravské letiště byla linka do Almerie poslední na španělskou pevninu. V loňském roce zkusila CK Fischer experiment v podobně letů přes Brno do Murcie. Létalo se jedenkrát týdně, avšak linka skončila v půlce července neúspěchem. V posledních týdnech existence linky na ni létala letadla plná ani ne z půlky. O konci spojení jsme psali již dříve.

 

 

Ostravské letiště je  již delší dobu známé svými experimentálními linkami do Španělska a Portugalska, které buď po první sezoně nebo po několika sezonách končí. Problém je především na straně cestovních kanceláří a dovolenkářů z Ostravska, kteří o přímé lety nemají zájem. V minulosti tak už Ostrava měla přímé lety do Girony, Málagy, Fara i na Ibizu či Menorku. Osud linky na Menorku byl téměř jako přes kopírák stejný, jako té do Murcie, skončila taktéž v půlce letních prázdnin. Otázkou nyní zůstává, zda-li Smartwings linku do Almerie obnoví v příštím roce, či ne. Pro léto 2019 zůstanou jediným spojením z Ostravy do Španělska linka na Mallorku.

 

 

Obyvatelé z Ostravska by však linku na španělskou pevninu ocenili. Ve veřejném hlasování o nové lince na facebooku Letiště Ostrava vyhrála Barcelona.

 

Foto: redakce aeromagazine.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *