Ryanair chce Česko rozlétat od druhého květnového týdne, ČSA ve středu vypraví let do Amsterdamu

Největší evropská nízkonákladovka Ryanair nyní dle rezervačního systému plánuje obnovit provoz z českých letišť od pátku 8. května. V pátek jsou plánované lety z Prahy do Charleroi, Kodaně, Marseille, Paříže, Budapešti, Dublinu, Bari, Bergama, Eindhovenu, Krakova, Barcelony, Madridu, Stockholmu, Liverpoolu, Londýna-Stanstedu a Manchesteru a z Brna do Bergama a Londýna-Stanstedu. Od soboty jsou v plánu z Prahy lety do dalších evropských destinací, z Ostravy by měla začít létat jediná linka do Londýna. V pondělí 11. května by měla třetí sezonu zahájit linka z Pardubic do španělského Alicante. Je však ve hvězdách, zda výše zmíněné lety opravdu poletí, protože z Česka bude už možné vycestovat, avšak po návratu zpět do vlasti musí všichni na čtrnáct dní do karantény, ještě v zahraničí si udělat test na COVID-19 a navíc Ministerstvo zahraničních věcí cestování za hranice nedoporučuje. Premiér Andrej Babiš vybízí obyvatele, aby radši strávili dovolenou v tuzemsku, než v zahraničí.

 

Malá naděje, že aspoň některé lety poletí, tu však je. České aerolinie vypraví 29. dubna ranní let do Amsterdamu, který bude operován letounem Smartwings. ČSA ve svém rezervačním systému nabízí například lety do Barcelony od začátku června, do Frankfurtu a Paříže od půlky května.

 

Masivní oslabení leteckého provozu po celém světě přišlo poté, co kvůli koronavirové krizi řada zemí vydala rozsáhlá restriktivní opatření, aby v maximální míře zabránily dalšímu šíření nemoci. Největší letecké společnosti ponechaly v provozu jen hrstku klíčových letů, jiné všechny stroje odstavily. Některé společnosti už oznámily vyřazování nepotřebných, či přestárlých letadel. American jich vyřadí více než sto, Delta se zbaví letounů výrobce McDonell Douglas, Lufthansa desítek dálkových letadel i letadel se středním doletem a Austrian všech turbovrtulových letadel a Airbusů A319.

 

Foto: redakce aeromagazine.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *