Ryanair bude i v příští sezóně létat z Pardubic do Alicante

V Pardubicích slaví úspěch. Linka Ryanairu do Alicante bude létat i během příštího léta. Bude provozována od března do října.

“Linka je každoročně plně vytížena. Průměrná obsazenost je 95%. Snažíme se dojednat celoroční provoz, “ sdělila ředitelka letiště Hana Šmejkalová.

Další obchodní rozvoj pardubického letiště vítá i místopředseda Hospodářského výboru Martin Kolovratník: „Podle oficiálních statistik mezinárodní organizace EUROCONTROL se intenzita leteckého provozu nad Evropou zvýší do roku 2040 o víc než 50%. Regionální letiště tak čeká prudký vzestup zájmu cestujících i leteckých společností. Znovu obnovená smlouva na linku do Alicante je důkazem, že pardubické letiště tento trend následuje jako jedno z prvních v ČR“.

 

Nejistý je stále osud druhé linky Ryanairu do Londýna. Zatím nic nenaznačuje jejímu obnovení. Zrušena byla pod záminkou nedostatku letadel společnosti Ryanair poté, co nastaly problémy s Boeingy 737 MAX. Boeing včera oznámil, že od příštího měsíce plánuje opět zahájit dodávky letounů zákazníkům. Pro Ryanair již v USA čeká na deset strojů 737 MAX 8-200.

 

Foto: Letiště Praha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *