Nové spojení z Prahy do Hanoje je na cestě ke spuštění, start se plánuje na konec března

Dnes se v Praze konala tisková konference, na níž byla oznámena nová linka z Hanoje do Prahy. Tuto linku by měla operovat nová aerolinka Bamboo Airways, která má ve své flotile prozatím jeden Boeing 787.

„Přímá pravidelná linka do jihovýchodní Asie je součástí dlouhodobé strategie Letiště Praha v oblasti rozvoje leteckých spojení. Hanoj je navíc destinací s největším potenciálem cestujících ze všech trhů, se kterými Praha zatím nemá přímé letecké spojení. Po zahájení přímých letů společnosti Bamboo Airways se Praha stane jednou z prvních evropských destinací, kam bude dopravce z Vietnamu létat,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. „Podle našich odhadů by novou linku mezi Prahou a Hanojí mohlo za rok při dvou frekvencích týdně využít přes 50 tisíc cestujících v obou směrech,“ dodal Řehoř.

„Evropský trh jsme vyhodnotili jako klíčový, a proto v roce 2020 patří mezi priority rozvoje leteckých spojení Bamboo Airways a zároveň rozvoje cestovního ruchu a dalších investic skupiny FLC,“ sdělil Truong Phuong Thanh, zástupce generálního ředitele Bamboo Airways.

Společnost Bamboo Airways, jež bude tuto linku operovat, plánuje svým Boeingem B787-9 létat do Prahy zpočátku frekvencí dvou letů týdně, později i 3x týdně. První let si aerolinka slibuje již koncem března, ovšem Bamboo Airways ještě čeká poměrně dlouhý a složitý proces s vydáním evropských povolení a tak jsme s datem prvního letu lehce skeptičtí. Prodej letenek tak bude spuštěn jen pár dní před inauguračním letem až budou všechna povolení vyřízena.

„Na základě analýz o spuštění nové linky je Česká republika jednou z destinací, kterou zvažujeme zařadit do naší sítě jako první. Usilovně pracujeme na tom, abychom rychle dokončili všechny potřebné procesy a oficiálně uvedli přímou linku mezi Hanojí a Prahou do provozu od začátku dubna 2020,“ uvedl Bui Quang Dung, zástupce generálního ředitele Bamboo Airways.

Dreamliner Bamboo Airways bude létat v konfiguraci tří cestovních tříd, Economy, Economy Plus a Business, s celkovou kapacitou 302 míst. V současné době Bamboo Airways provozuje 1 kus B787-9, dalších 29 má objednané z nichž 3 kusy přibudou do flotily do konce ledna.

Aerolinka, sídlící v hlavním městě Vietnamu, Hanoji, vznikla koncem roku 2018. V současné době provozuje 22 letounů A320 Family a jeden B787-9. Do roku 2025 obdrží dalších 46 A321NEO a 29 B787-9.

Foto: Bamboo Airways

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *