Na skok za sluncem 2. část

Tak máme jednu hodinu v noci, do odletu stále zbývá pět hodin a rozhodujeme se už projít bezpečnostní kontrolou a zbytek čekání propsat už u brány. Kdybychom měli s sebou zavazadlo k odbavení, tak bychom tohle udělat nemohli. Bezpečnostní kontrola i kontrola palubních vstupenek probíhá bez problémů. I když na obrazovkách ještě není psané, jakou budeme mít bránu, tak jsem v mžiku sekundu zahlédl na obrazovce pracovníka u kontroly palubenek bránu C 71. Ta je po schodech dolů a jede se od ní k letadlo ještě autobusem. My se rozhodujeme přečkat zbytek noci u brány C 41, která se nachází nahoře a jsou u ní sedačky, na kterých se dá příjemně natáhnout.

 

 

Po dalších třech hodinách spánku se probouzím velice zmatený a rozespalý. Ještě si rychle zajdu natočit vodu z vodovodu a hned zamíříme k naší bráně C 71. Úsměvné je, že ostatní dva ranní lety Laudamotion na Mallorku mají brány hned vedle nás. To znamená, že následující půl hodinu je v jedné sekci terminálu C skoro 500 cestujících Laudamotionu na Mallorku. Nejprve vyzvou k nástupu do letadla cestující v pořadí prvního letu a po pár minutách nás. Během čekání jsem si ještě koupil sendvič na cestu, protože netuším, jaké menu Laudamotion nabízí. Jsem poslední, koho plný autobus vezme a jedeme k letadlu. Ostatní cestující pojedou až dalším. Stále netuším, které letadlo mě na Mallorku odveze. Za minutu už to vím. Je to Airbus A321 samozřejmě po Air Berlinu a ještě v jeho částečných barvách, který svou kariéru započal u Air Jamaica. Registrace OE-LCG. Zajímavostí je, že s tímhle letadlem jsem se setkal už v roce 2014, kdy jsem ho fotil na Mallorce, ještě když létalo s registrací D-ABCG u Air Berlin. Nastupujeme v temné noci. Když procházím kolem letušky, tak se ptám, jestli by bylo možné se podívat do kokpitu a odpovídá mi, že až na Mallorce. „No snad to vyjde“, pomyslím si. Kabina letadla je nádherná. Ještě celá Air Berlin. Jediné, co má loga Laudamotion jsou podhlavníky. Usedám na sedadlo 32 A, nalevo v zadní části letadla. Místo na nohy je velice mile překvapivé, neboli ohromné. „Zlatý Air Berlin“ pomýšlím si. Musím podotknout, že když jsem se před týdnem odbavoval, tak jsem zjistil, že jsem si zapomněl zaplatit seating. To mě stálo dalších 6 euro. Ale stálo to za to. Odlétáme v 5:30, načas.

Náš Airbus při nástupu ve Vídni

 

Vedle nás stojí Airbus do Malagy. S tímto konkrétním letadlem se taktéž ještě v sérii “Na skok za sluncem setkáme”

Venku stále tma a já během stoupání objevuji, že v menu Laudamotion je i kokosový donut za 2,50 euro. Ten si taky koupím a nelituji. Chutná moc dobře. Pak přijde čas na sendvič z terminálu a to už vychází sluníčko. Takřka celý let probíhá za východu slunce díky tomu, že letíme na západ.

Výhled z okna půl hodiny po vzletu

 

Kokosový donut za 2,50 euro
Namrzlé okénko během letu nad Středozemním mořem

 

Poblíž Menorky už během klesání

Po dvou hodinách letu se přibližujeme k částečně zamračené Mallorce, obzvlášť průlet mraky tzv. cloudsurfing je dechberoucí. Díky tomu, že mraky nejsou rovné, se do nich ponoříme celkem třikrát ještě předtím, než si nimi letadlo konečně prorazí cestu a to už spatřujeme jižní cíp Mallorky. Port Andratx. Od jihu jsem na Mallorce ještě nikdy nepřistával, takže nový zážitek. Přiblížení probíhá kolem letovisek Magaluf a Palmanova, to je ta část Mallorky, kterou mají rádi Britové. Já osobně jsem tam nikdy na dovolené nebyl. Mi je příjemnější ta část, kterou vidí cestující sedící na opačné straně, letoviska El Arenal a Playa de Palma. Během finálního přiblížení prolétáme kolem přístavu v Palmě a přistáváme nad zahradami Es Carnatge, ale o těch až později. Piloti s letadlem přistávají na dráze 06 pravá velice jemně a krátce poté přichází typické tleskání. Nu což, více než půlka cestujících v letadle jsou Češi a Slováci letící na dovolenou, tak co čekat. Já se k nim s úsměvem přidávám. Během čekání na výstup z letadla si všímám jiného Airbusu A321 Laudamotion, který přiletěl z Dusseldorfu. Zastavujeme na stání, ze kterého musíme jet od letadla k terminálu autobusem.

Airbus z Dusseldorfu

 

Kabina letadla

 

Myslím, že netřeba dalšího komentáře…

Bohužel do kokpitu se nedostanu ale moc mě to netrápí a užívám si první chvíle na Mallorce. Je krásný východ slunce a teplota je příjemná. Příletovým terminálem rychle projdeme, protože máme všechny věci u sebe. Ještě se převleču do vhodného oblečení a voila!, dovolená může začít.

 

Foto: autor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *