LOT expanduje v Budapešti. Od března příštího roku bude létat na i lince Praha – Budapešť

Letecká společnost LOT soustavně rozšiřuje svou síť spojení z Budapešti. Od 22.září 2019 zahájí přímé lety do Soulu a od 30. března příštího roku nebídne svým cestujícím lety do šesti nových destinací a to včetně Sofie, Prahy, Bělehradu, Stuttgartu, Bukurešti a Bruselu. Zahájením nových dálkových linek z Maďarska představuje další fázi konsolidace trhu ve střední a východní Evropě, v níž se LOT v současné době stává nesporným lídrem.

 

Strategie rozvoje síťe LOTu v Budapešti, která byla vyhlášena minulý rok se dnes stává skutečností. Od 30. března 2020, tj. za méně než dva roky od zahájení přímého spojení do USA, bude počet letů z Budapešti provozovaných společností LOT celkem 12. Svým cestujícím tak nabídne přímé lety do Varšavy, Krakova, Londýna, Bukurešti, Bruselu, Stuttgartu, Prahy, Bělehradu, Sofie, ale také i do New Yorku, Chicaga a nebo Soulu.

 

Pro tato nová spojení budou na letišti v Budapešti trvale bázovaná tři letadla Embraer 195. Během příštího roku by pak flotila měla činnit dohormady čtyři letadla na krátké vzdálenosti a jedno letadlo Boeing 787 Dreamliner.

 

“Dnes oznamujeme další fázi rozvoje střediska LOT v Budapešti – za méně než dva měsíce hodláme zahájit let do první destinace LOT v Asii – z Maďarska do Soulu.” Je to další milník v historii LOT. Jsem si jist, že naše služby splní očekávání Maďarů i Korejců i cestujících z celého regionu střední a východní Evropy. Turistický a obchodní potenciál mezi Budapešťou a Soulem je obrovský – roční osobní provoz na této trase dosahuje 70 000 a počet cestujících ročně mezi regionem CEE a Soulem přesahuje 750 000, “říká Rafał Milczarski, generální ředitel LOT Polish Airlines.

 

Časový plán Budapešť-Soul byl navržen tak, aby zajistil pohodlné přestupy v Budapešti počínaje 1 hodinou spojovacích letů do jiných evropských měst, včetně Stuttgartu, Prahy a nebo také do Varšavy. Let Budapešť-Soul bude trvat méně než 12 hodin.

 

„V příští letní sezóně také uvedeme na trh čtyři nové evropské destinace, konkrétně Sofii, Prahu, Bělehrad a Stuttgart, čímž splníme svůj slib dán Maďarsku, že se stane jedinou leteckou společností nabízející nepřetržité a nejpohodlnější spojení z Budapešti do USA, Asie a Evropy. Provozujeme také lety do každé z těchto destinací z Varšavy a jsme velmi spokojeni s výsledky. Naše analýzy ukázaly, že tyto destinace mají také obrovský potenciál k úspěchu v Maďarsku, “dodává Rafał Milczarski.

 

Lety do Prahy a Stuttgartu budou provozovány téměř dvakrát denně s výjimkou víkendů. Trasy do Sofie a Bělehradu budou provozovány denně, sedm dní v týdnu.

 

Kromě zahájení nových destinací z Budapešti upravuje LOT také vybrané lety. Pro nadcházející zimní sezónu sníží LOT frekvenci letů do New Yorku ze 4 na 3 lety týdně, zatímco lety do Chicaga budou sezónní a budou provozovány pouze v létě. Vzhledem k tomu, že Boeing 737 MAX byl uzemněn, se LOT rozhodl odložit zahájení dříve ohlášených letů do Bruselu a Bukurešti na 30. března 2020. V příští letní sezóně tak budou moci cestující z Maďarska létat až na šest nových evropských destinací .

 

Foto: Letiště Praha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *