Letecká společnost SkyUp dnes oznámila nové linky na Ukrajinu

Nízkonákladová letecká společnost SkyUp dnes oznámila nové linky na dvě česká letiště. Nová spojení se týkají Letiště Praha a Pardubice.

Od zimního letového řádu, tj. 22.října 2019 bude dopravce létat mezi Pardubicema a hlavním městem Ukrajiny Kijevem, a to až třikrát týdně. Linka bude létat vždy v úterý, pátek a neděli. Na spojení bude nasazeno letadlo Boeing 737-800 v konfiguraci pro 189 cestujících. Pardubické letiště odhaduje, že by linku mohlo využít až 50 tisíc cestujících za rok v obou směrech.

Další novinku, kterou společnost SkyUp ohlásila je přímé spojení Prahy s Charkovem a Lvovem. Linky spustí 17.října 2019. Z Prahy bude dopravce létat dvakrát týdně, a to vždy ve čtvrtek a v neděli. Na tato spojení bude nasazen stejný letoun jako do Pardubic. Odhady pražského letiště jsou o něco málo vyšší než v Pardubicích, a to 60 tisíc cestujících v obou směrech za rok. Praha tak bude mít od října celkem čtyři přímé linky na Ukrajinu.

Nová spojení do Charkova a Lvova podpoří cestovní ruch obou zemí, kromě českých cestujících ji využijí zejména ukrajinští turisté, kterých v posledních letech v České republice přibývá. Zároveň se také usnadní cestování mezi Českou republikou a dalšími destinacemi na Ukrajině pro početnou ukrajinskou komunitu, která zde dlouhodobě žije a pracuje.

 

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *