České aerolinie budou v Česku létat pouze do Prahy. Po lince do Ostravy končí linky z Prahy do Oděsy a přes Karlovy Vary do Ruska

Poté, co ČSA před pár dny oznámily konec linek z Prahy do Ostravy, Bratislavy, Jekatěrinburgu a z Bratislavy do Košic přichází další rušení. Karlovy Vary přijdou o poslední linku Českých aerolinií do Moskvy. Z rezervačního systému vyplývá, že naposledy poletí 13.1.2019. Její konec se dal očekávat, České aerolinie nebudou mít od začátku roku 2019 dost letadel na pokrytí všech linek, které aktuálně létají, protože pět ze sedmi A319, které lety do Ruska musí obsluhovat, odchází na dlouhodobý pronájem k Eurowings. Na vyjádření ČSA čekáme.

 

 

Do Karlových Varů z Moskva stálé létá ruský lowcost Pobeda. Ten zahájil provoz na lince DP 847/8 v únoru letošního roku. Už od zimního letového řádu navýšila počet letů ze dvou na tři týdně. Aktuálně létá každý týden ve středu, pátek a neděli.

Screenshot rezervačního systému ČSA

 

České aerolinie v minulosti provozovaly z letiště Olšová Vrata v Karlových Varech i linky do Samary a Petrohradu.

 

Z rezervačního systému Smartwings i ČSA zmizely lety také do ukrajinské Oděsy. Naposledy poletí ve čtvrtek 10. 1. 2019. Linka byla obnovena od léta 2016. V současném zimním letovém řádu létala dvakrát týdně každé pondělí a čtvrtek.

Foto: redakce aeromagazine.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *